Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Knihovna Horní Police 2/2007

8. února 2008 v 11:51 |  Mé vyšlé články
Každá knihovna nyní dostává časopis Grand Biblio, který obsahuje zajímavé články o knihovnách, jejich činnosti, o autorech zajímavých knih, rozhovorech s nimi, žebříčky nejprodávanějších knih apod. Pro mne jako knihovnici je docela zajímavé, že z tohoto časopisu lze získat určitý přehled o knihovnách po celé naší republice. A jak vodno, vize knihovny, která v nás přežívá z let minulých již dávno není vizí dnešní. Již to není místnost, kde se zastavil čas, kde je třeba chodit po špičkách a kde je přísná knihovnice. Dnes mají v knihovnách místa určená přímo dětem, kde si příkladem čekáním na internet krátí čas hrou.
Na vesnicích takové možnosti nejsou, ve většině míst je knihovna o jedné místnosti ( což jsme donedávna měli i my ), a tak vytvořit zvlášť čítárnu a zvlášť koutek pro děti nejde. U nás, protože máme dvě místnosti, jsem jednu využila tím, že jsem veškerou dětskou beletrii přemístila do menší místnosti, takže svým způsobem koutek děti pro sebe mají.
Další informace se týká internetu, který je v knihovně stále zdarma a je škoda, že ho víceméně stále využívají děti a dorost. I když je fakt, že pořízení internetu dnes není drahá záležitost a přibývá u nás počet internetů v domácnostech. Máme zde i další novinku a tou je možnost od prosince 2006 nahlédnout do všech čísel Českolipského deníku.
A nakonec myslím, že stojí docela za to se zmínit o počtu čtenářů navštěvujících Místní knihovnu. Pro porovnání v roce 2003 za vedení p.Kocourkové bylo evidováno 25 čtenářů, z toho 1 čtenář do 15 let. V roce 2006 evidováno 74 čtenářů, z toho 33 čtenářů do 15 let a za letošní čtvrt rok je již o 10 čtenářů více. Což na vesnici o 600 obyvatel jistě není špatné.
( článek vyšel v Regionálním zpravodaji č.2/2007 )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama