Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Zajímavosti z hornopolické kroniky... 3/2006

8. února 2008 v 11:25 |  Mé vyšlé články
...Velkým návštěvním místem byl místní park. O úpravu se nestaral jen obcí jmenovaný správce parku, ale i dalších pět v obci žijících a prosperujících zahradníků. Krásně pískem lemované cestičky a upravenými trávníky zdobenými podél květinami, vítaly každý volný den mnoho návštěvníků i z České Lípy, kteří sem přijeli prožít krásné dny. Obzvláště pak naše děti zde vítaly klece s ptactvem a zvířaty, upravené jezírko s vodotryskem, ve kterém byly nasazeny různobarevné rybky a dětské hřiště. Dospělí pak odpočívali v pěkném prostředí na upravených lavičkách a občas v altánku vyhrával i hudba.
... O zdraví občanů se staral jeden místní obvodní lékař a jeden zubní technik jménem Wünsch, který si zacvičil do svého dentistického povolání občana Michla. Po sebevraždě veselého Wünscheho vedl zubní ambulatorium onen Michl, který zde zřídil i výrobnu savek, jedinou v celé Československé republice.
... Továrna Achilles ( dnes sklad Crystalexu ) kařdoročně pořádala závody na kolech. Start byl proti Raiffeisence, jízdní dráha 250 až 300 km dlouhá vedla přes Českou Lípu - Doksy - Dubou - Mělník - Kralupy nad Vltavou - Ústí nad Labem - Děčín a cíl byl na hranici městečka Žandova. Po ukončení závodu se pořádala veliká slavnost v hostinci v Žandově, jehož majitelem byl továrník Achillesky Weickert. Účastníky těchto závodů a sportovních slavností byli i četní Pražáci.
... Obec Horní Polce byla poslední obcí českolipského okresu, která měla svého ponocného, ale částka celkem nepotřebná vydaná za tuto službu obec zatěžovala. Proto k 1.lednu 1947 propustila ze svých služeb ponocného p. Andrýska ze Stoupna.
( článek vyšel v regionálním zpravodaji č.3/2006 )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama