Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Legendy

6. března 2008 v 22:13
Jedno z NEJPOSVÁTNĚJŠÍCH míst Anglie je GLASTONBURY : LEGENDÁRNÍ AVALON a je jedno z NEJZÁHADNĚJŠÍCH míst v Anglii množstvím tradic a legend, mýtů a romantických příběhů. Romantiky přitahují legendy o králi Artušovi, poutníky jeho prastarý křesťanský odkaz, mystici tu hledají Svatý grál a astrology sem láká pověst o zvěrokruhu, který je tu prý zasazen do krajiny.
NEJVĚTŠÍ světová záhada - Ztracený kontinent ATLANTIDA byla velký ostrov, větší než Malá Asie a Libye dohromady a ležela za Herkulovskými sloupy ( Gibraltarskou úžinou ) napsal Platón.
NESLAVNĚJŠÍ z příběhů o ztracených zemích je zmizelé panství LYONESE - leganda o králi Artušovi, jihozápadní Anglie, působivý symbol vyjadřující stesk po zlatém věku, který zanikl.
Uvězněný Dalibor - Uvězněného Dalibora podle pověsti naučila nouze hosti, čili hrát na housle, za což prý vděční posluchači posílali hudci do cely jídlo.
Křídla z ptačích per - Athénský umělec a vědec Daidalos a jeho syn Íkaros si sestrojili křídla z ptačích per, aby mohli uprchnout z Kréty, kde je věznil král Mínós. Pera byla slepená voskem. Íkaros neposlechl otce a vznesl se příliš vysoko, takže sluneční žár vosk roztavil, křídla se rozpadla a Íkaros se zřítil do moře a utonul.
Legenda : V sále v peruánské Cajamarce uzavřel gentlemens Pizarro agreement se zajatým Atahualpou. Naplním tuto místnost zlatem, kam až dosáhnu a ty mě propustíš, navrhl tehdy poslední Inka a Pizarro pobaveně přikývl. Když potom začaly proudit zástupy Indiánů a zlata v sále přibývalo, španěl pochopil, že tahle země je neskonale bohatší, než si uměl představit - a bez rozpaků dal Athualpu uškrtit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama