Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Zoologická zahrada Děčín

24. května 2008 v 9:02 |  Tipy na krátký výlet

ZOO

Zoologická zahrada leží na kopci zvaném Pastýřská stěna. Čeká vás zde volná procházka od výběhu k výběhu, při níž míjíte dřevěné plastiky zvířat, místa na skákání, lezení a hraní, opičí stezky, prolézačky a houpací lávky, velký model hry Člověče nezlob se a samozřejmostí je i dětská zoo. Nejzajímavější vedle medvědího výběhu je expozice vodních ptáků a nová expozice pro jezevce evropské, kde se díky průhledům můžete podívat, jak se žije v jezevčí noře.
Zoologická zahrada byla založena roku 1948 a pro veřejnost otevřena o rok později za ředitele Ludvíka Gráce. Měla rozlohu asi 1 hektar s málo zvířaty. Proslulá a známá byla kolem roku 1970 chovem náročného a obtížně odchovávaného druhu v zajetí, kamzíka horského, kdy se zde narodilo první mládě v Čechách. Ale nejen kamzík se zde jako první mládě v Čechách a na Slovensku narodil, také to byla kapybara, babirusa nebo přímorožec jihoafrický.
Dnes má zoologická zahrada rozlohu přes 6 hektarů a žije tu okolo 130 druhů zvířat, to je přes 380 savců, ptáků a ryb. Miláčky dětí jsou ovšem jednoznačně medvědi - medvěd Sigi a medvědice Helga. Mají tu velký výbeh a navíc je zde pro děti připravena i medvědí stezka.
Webové stránky zoo Děčín jsou pěkné a dobře informativní.

Pastýřská stěna

Výlet do Zoologické zahrady se dá spojit s výletem na Pastýřskou vyhlídku. Strmá pískovcová skála vypínající se do výše 160 m nad hladinou Labe je jednou z dominant města Děčína, na jejímž vrcholu stojí restaurace s vyhlídkovou věží. Samotná skála v 19. století sloužila jako zdroj materiálu při stavbě železnice Praha-Drážďany a také při stavbě řetězového mostu přes Labe. Na místě restaurace stálo od roku 1892 dřevěné pohostinství, ale rozmachem turistického ruchu si záhy vyžádala stavbu nového objektu, které financovalo město Podmokly. Romantická stavba napodobující středověký hrad byla slavnostně otevřena v roce 1905. Do věže je přístup pouze přes privátní byt, je zde ovšem pro veřejnost nepřístupno, ale i tak je výhled z terasy moc pěkný.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama