Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Natáčení Černé sanitky Na Kovárně 7.6.2008

18. června 2008 v 11:53 | Miluše Zamazalová |  Akce s fotoaparátem
V sobotu 7.6.2008 proběhla v Horní Polici zajímavá akce, která bych řekla je i výjimečná, jedná se o natáčení do televize. Naposledy se u nás natáčelo, s tím kde si mohli zahrát místní občané, někdy v 70 letech. I když letos jsme u nás mohli již podvakráte spatřit herce jak natáčí. Poprvé to byl Josef Somr, s nímž se natáčelo na mostě a u kostela do dokumentu o českých vesnicích. Podruhé Oldřicha Lipského v natáčení svých vzpomínek na Vladimíra Menšíka, který měl v Dolní Polici chalupu. Natáčení, o kterém chci napsat, proběhlo v restauraci Na Kovárně (pár záběrů natočili i na kopci u školy, před chalupou čp.54 ve Stružnici a na mostě před chalupou čp.54) a měli bychom to zhlédnout, jak mi bylo řečeno, v měsíci září v seriálu "Černá sanitka", který bude mít 15 dílů a zdejší záběry uvidíme v díle s názvem "Vypitej dědeček"
Pro Českou televizi Brno tento seriál natáčí režisér Jiří Novák, producentem a hlavním kameramanem je Vít Bělohradský, vedoucí produkce Eva Kovářová, produkce Pavel Svatoň, dále se štáb skládal : Václav Kunc, Daniela Roncová, Tereza Žbánková, David Titěra, Honza Štindl, Kamil Švejda, Jan Salát, David Kalina, Eva Škultéty, Markéta Goldová, Martin Zahrádka, kaskadér Tomáš, Marta Janušová.
Z herců uvidíme v tomto díle v roli prezentátora a ženicha Romana Zacha (mnozí jej znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje doktora Michala), další postavou je Mirda, kterého hraje Jindřich Nováček, nevěstu Jana Právcová a kapelu ve složení : zpěvačka Andrea Marečková, zvukař Otto Chlpek, kytarista Radim Hladík, kapelník Václav Kunc. A pak tu jsou komparzisté, což byla možnost pro místní, kde roli kospodské zahrála kovárenská hospodská Maruška, mámu ženicha Stanislava Vodná, svatebčany Josef Pinc st., Radek Pinc, Josef Pinc ml., Petr Šmíd, Andrea Zamazalová, Jiří Řeřicha a hospodští štamgasti hráli Miroslav Dvořáček, Václav Deák, Josef Huňáček, Ladislav Činčera ml. a Pavla Brázdová.
Já sice nehrála, ale zato jsem měla možnost celému natáčení přihlížet a fotit dle libosti, což jsem si v plné míře užila. Myslím, že nejen pro mně, ale pro všechny zúčastněné hornopoličáky to byl opravdu nevšední zážitek, na který budeme jistě rádi a dlouho vzpomínat. Nakonec bych chtěla poděkovat Víťovi Váňovi, díky kterému jsem měla možnost se tohoto natáčení zůčastnit.

tento nápis hospůdky bylo jen do tohoto natáčení
Foto - příprava na natáčení
A dorazili ti hlavní....
další příprava....
usměvavý a příjemný režisér Jiří Novák
tady přicházejí Pincovi...
příprava na natáčení za Kovárnou...
tak to jsem já s režisérem..........
kouzelná nevěsta...
začíná se filmovat svatební hostina...
chvíle odpočinku...
.
a příprava na první bitku...
tady už je po bitce, u té jsem nemohla být, takže fotky až po...
u této bitky se mi podařilo fotit v přímém natáčení...
po bitce nám tato rozbitá kytara zůstala Na Kovárně jako relikvie z natáčení
no abych si nezapózovala s R.Zachem, měří 208 cm
další příprava na bitku, kde se velmi dobře předvedli kluci Pincovi...
tak takhle vypadá výraz spokojeného režiséra...
zde dílo dokončeno a balí se...
samozřejmě pár místních museli doslavit svůj úspěch....
a jak že dopadl dort ze svatební hostiny?
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama