Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Lemurie

10. září 2008 v 11:17 |  Ztracené země světa
Z vyhlídkového vozu vyhlédl jeden reportér a spatřil na kalifornské hoře Mount Shasta jakási podivná červená a zelená světla. Zeptal se na ně průvodčího a ten mu řekl, že to tam "pořádají oslavy Lamuřani". Tak psal Edward Lanser v článku uveřejněném v Los Angeles Timer Star 22.května 1932. V naději na další příběh cestoval Lanser k Mount Shastě, kde se v městečku Weed setkal s dalšími lidmi, kteří viděli světla. Slyšel také hovořit o "mystické vesnici" na svazích hory, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Vesnici prý pozoroval s pomocí silného dalekohledu také významný vědec a profesor Edgard Lucin Larkin.
Lemuřané byli "vysocí, bosí, vznešeně vyhlížející lidé s vlasy nakrátko zastřiženými, oblečeni do sněhobílých rouch". Slavnosti se světly pořádali na památku svého ztraceného domova Lemurie. Žili neodhaleni v Severní Americe už mnoho tisíc let a používali "svaté síly tibetských mistrů", která jim umožňovala splývat s okolím a libovolně mizet. Jejich vesnici chránila před vetřelci z vnějšího světa neviditelná bariéra.
Ztropil si někdo z Lansera žert nebo to byl snad jeho vlastní výmysl? Ti, kdo později pátrali na Mount Shastě po Lemuřanech, po nich žádné stopy nenašli, a profesor Larkin byl ve skutečnosti okultista, který vedl observatoř Mount Lowe jako turistickou atrakci. Zemřel roku 1924 a nemohl tudíž Lanserova tvrzení podepřít. Lanserovu kolonii na Mount Shastě inspiroval nepochybně Návštěvník dvou planet, okultní román, který vydal roku 1894 Tibeťan Phylos alias Frederick Spencer Oliver. V této knize je Mount Shasta útočištěm obce mudrců, založené, aby dochovala prastarou moudrost.
Dílo přírodovědce Charlese Darwina "O původu druhů" z roku 1859 postavilo vědce před dilema. Jestliže se podobné druhy vyvinuly ze společného předka na jednom místě, jak mají vysvětlit takové tvory, jako je lemur, který žije hlavně na ostrově Madagaskaru, a tu a tam v blízké Africe, ale jinak se vyskytuje jenom v Indii a na malajském souostroví? Tutéž otázku kladly i jiné druhy fauny a fléory. Jak překročily Indický oceán? Zřejmou odpovědí byl zemský most. Geologové obohatili debatu poukazem na podobnost mezi určitými horninami a zkamenělinami ve střední Indii a jižní Africe - a zrodil se nový světadíl spojující Afriku a Indií, o němž se předpokládalo, že existoval v dobách, kdy se vyvíjeli lemuři. Anglický zoolog Philip Sclater navrhl pro tento kontinent jméno Lemuria. Darwinova vývojová teorie znamená, že se lidští tvorové vyvinuli z lidoopů, ale nenašly se žádné fosilie, které by toto spojení dokazovalo. Německý přírodovědec Ernst Haeckel sáhl po Lemurii jako možné kolébce lidstva a zkameněliny, které by to mohly dokázat, se potopily se světadílem do moře. Ovšem dnešní vědecký obraz světa nepotřebuje žádnou Lemurii, protože k vysvětlení disribuce lemurů a shod mezi geologickými vrstvami v Africe a Indii se používá jiných teorií, jako je posun kontinentů. I kdyby byla Lemurie existovala, byla by se potopila milionů let předtím, než se vyvinuli primitivní lidé. nicméně byla představa o ztracené zemi pro mnoho okultistů neodolatelná a v jejich kosmu zaujala vedle Atlantidy své místo i Lemurie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama