Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Květen 2009

Zimní táboření na Podlesí 1/2009

30. května 2009 v 11:26 | Miluše Zamazalová |  Mé vyšlé články
O víkendu z 23. na 25.ledna se konal již 7.ročník Zimního táboření u srubu trempské osady Jitro na Podlesí, na který se sjelo 40 lidí z různých míst naší republiky - Praha, Kutná Hora, Krupka, Hradec Králové, Točník, Litvínov, Teplice, Děčín, Ústí n. Labem, Nový Bor, Žandov, Dolní Habartice...
Počasí se na tuto akci velmi zdařilo, i když v pátek zde v polici pršelo, nahoře na Podlesí sněžilo a v sobotu byl krásný zasněžený, slunečný den. Někteří, hlavně ti s dětmi, spali uvnitř srubu, ti otužilí si postavili stany. Letos jich zde stálo 13, dosud největší počet. Kamarád Dartaňan připravil pro účastníky tři soutěže, přesto to některým nedalo a vyšlápli si na rozhlednu na Strážném vrchu.

V podvečerních hodinách se pak všichni přesunuli do místní restaurace Na Kovárně, kde k poslechu hrála kapela z Dobříše spolu s Randusem z Nového Boru. A rozdávali se dřevěné ceny za umístění v soutěžích.
První soutěž byla hod sekyrou - 1.místo obsadil Jiří Tošev alias Nuny z Bíliny, 2.místo Jan Melger alias Čert z H. Králové.
Druhá soutěž byla sebrat rozházené sirky v rukavicích zpět do krabičky - 1.místo Renata Píšová alias Broskvička, 2.místo František Blaněk alias Kulatej ze Žandova.
A třetí soutěž trojnožka - 1.místo Petr Holiš alias Olin, 2.místo Jana Greinedarová, oba z Teplic.
Dřevěnou cenu obdržek také nejstarší účastník Jan Kejval z Prahy ( ročník 1937 ) a nejmladší Lukáš Seidl také z Prahy ( ročník 2000 )

viz foto
/ článek vyšel v Regionálním zpravodaji č. 1/2009 )

Vánoční jarmark 4/2008

30. května 2009 v 11:08 | Miluše Zamazalová |  Mé vyšlé články
I letos jsme mohli navštívit již tradiční vánoční jarmark konaný ve dnech 22. - 23.listopadu v hornopolickém zámku. Zde jsme mohli zhlédnout jak práci drátenice, tak i výrobu svíček ze včelího vosku. Mladé dámy si mohly nechat ozdobit své vlasy barevnými copánky. Nechyběla keramika, sklo a také vizovické těsto od Mileny Lukáškové z Podlesí, která už opravdu vyrábí umělecky nádherné kousky. Prostě na všech stáncích byla vidět láska k ruční práci. Jo a abych neopomněla, také milovníci medoviny si přišli na své, letos měli výběr opravdu nemalý.

viz foto
( článek vyšel v Regionálním zpravodaji č. 4/2008 )

Natáčení v Horní Polici 3/2008

30. května 2009 v 11:07 | Miluše Zamazalová |  Mé vyšlé články
V sobotu 7.června 2008 proběhla v Horní Polici zajímavá akce, která je velmi výjimečná, jedná se o natáčení do televize. Naposledy se u nás natáčelo někdy v 70 letech. I když již podvakráte jsme u nás mohli letos spatřit herce jak natáčí. Poprvé to byl Josef Somr, s nímž se natáčel na mostě a u kostela dokument o českých vesnicích. Podruhé Oldřicha Lipského v natáčení svých vzpomínek na Vladimíra Menšíka, který měl v Dolní Polici chalupu. Natáčení, o kterém chci napsat, proběhlo v restauraci Na Kovárně ( pár záběrů se točilo na kopci u školy, před chalupou čp. 54 ve Stružnici a na mostě před chalupou čp.54 ) a měli bychom je zhlédnout v měsíci září v seriálu Černá sanitka. Zdejší záběry uvidíme v dílu s názvem Vypitej dědeček.
Pro Českou televizi Brno tento seriál natáčí režisér Jiří Novák, producentem a hlavním kameramanem je Vít Bělohradský, vedoucí produkce Eva Kovářová, produkce Pavel Svatoň....dále se celý štáb skládal z 20 lidí. Z herců uvidíme v díle Vypitej dědeček v roli prezentátora a ženicha Romana Zacha ( mnozí jej znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje doktora Michala ), další postavou je Mirda, kterého hraje Jindřich Nováček, nevěstu Jana Právcová a kapelu ve složení : zpěvačka Andrea Marečková, zvukař Otto Chlpek, kytarista Radim Hladík, kapelník Václav Kunc. A pak tu jsou komparzisté, což byla možnost pro místní, kde roli hospodské zahrála kovárenská hospodská Maruška, mámu ženicha Stanislava Vodná, svatebčany Josef Pinc st., Radek Pinc, Josef Pinc ml., Petr Šmíd, Andrea Zamazalová, Jiří Řeřicha a hospodské štamgasty hráli Miroslav Dvořáček, Václav Deák, Josef Huňáček, Láďa Činčera a Pavla Brázdová.
Já sice nehrála, ale zato jsem měla možnost celému natáčení přihlížet a fotit dle libosti, což jsem si v plné míře opravdu užila. Myslím, že nejen pro mě, ale pro všechny zúčastněné hornopoličáky to byl opravdu nevšední zážitek, na který budeme jistě rádi a dlouho vzpomínat. Nakonec bych chtěla poděkovat Víťovi Váňovi, díky kterému jsme měli možnost se tohoto natáčení zůčastnit.

viz foto z natáčení
viz foto z dalšího setkání
( článek vyšel v Regionálním zpravodaji č. 3/2008 )

Setkání bývalých starostů - 15.5.2009

21. května 2009 v 9:49 | Miluše Zamazalová |  Akce s fotoaparátem
15.května se konalo v hospůdce na Podlesí setkání bývalých starostů z okolí Horní Police, na němž nechyběl ani bývalý senátor Dr. M. Coufal.
.

Pokládání věnců - 9.5.2009

21. května 2009 v 9:22 | Miluše Zamazalová |  Akce s fotoaparátem
9.května od 18 hodin proběhla zde akce " Pokládání věnců ".


.

HASIČI - Stříkání koupaliště 9.5.2009

21. května 2009 v 8:59 | Miluše Zamazalová
9.května v 9 hodin vyjeli místní hasiči na vyčistění filtrů a vystříkání místního koupaliště.

.

TJ Sokol - pálení čarodějnic 30.4.2009

2. května 2009 v 19:06 | Miluše Zamazalová |  Akce s fotoaparátem
Ve čtvrtek 30.dubna i u nás proběhlo cca od 18 hodin na fotbalovém hřišti " pálení čarodějnic ",které pořádala místní fotbalová jednota Sokol Horní Police s vcelku překvapivě velkou návštěvností.
.

TJ Sokol - proti K.Šenovu 30.4.2009

2. května 2009 v 17:39 | Miluše Zamazalová |  Akce s fotoaparátem
Ve čtvrtek 30.dubna od 17 hodin hrála TJ Sokol Horní Police proti Kamenickému Šenovu.
Výsledek 1:1


.