Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Natáčení v Horní Polici 3/2008

30. května 2009 v 11:07 | Miluše Zamazalová |  Mé vyšlé články
V sobotu 7.června 2008 proběhla v Horní Polici zajímavá akce, která je velmi výjimečná, jedná se o natáčení do televize. Naposledy se u nás natáčelo někdy v 70 letech. I když již podvakráte jsme u nás mohli letos spatřit herce jak natáčí. Poprvé to byl Josef Somr, s nímž se natáčel na mostě a u kostela dokument o českých vesnicích. Podruhé Oldřicha Lipského v natáčení svých vzpomínek na Vladimíra Menšíka, který měl v Dolní Polici chalupu. Natáčení, o kterém chci napsat, proběhlo v restauraci Na Kovárně ( pár záběrů se točilo na kopci u školy, před chalupou čp. 54 ve Stružnici a na mostě před chalupou čp.54 ) a měli bychom je zhlédnout v měsíci září v seriálu Černá sanitka. Zdejší záběry uvidíme v dílu s názvem Vypitej dědeček.
Pro Českou televizi Brno tento seriál natáčí režisér Jiří Novák, producentem a hlavním kameramanem je Vít Bělohradský, vedoucí produkce Eva Kovářová, produkce Pavel Svatoň....dále se celý štáb skládal z 20 lidí. Z herců uvidíme v díle Vypitej dědeček v roli prezentátora a ženicha Romana Zacha ( mnozí jej znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje doktora Michala ), další postavou je Mirda, kterého hraje Jindřich Nováček, nevěstu Jana Právcová a kapelu ve složení : zpěvačka Andrea Marečková, zvukař Otto Chlpek, kytarista Radim Hladík, kapelník Václav Kunc. A pak tu jsou komparzisté, což byla možnost pro místní, kde roli hospodské zahrála kovárenská hospodská Maruška, mámu ženicha Stanislava Vodná, svatebčany Josef Pinc st., Radek Pinc, Josef Pinc ml., Petr Šmíd, Andrea Zamazalová, Jiří Řeřicha a hospodské štamgasty hráli Miroslav Dvořáček, Václav Deák, Josef Huňáček, Láďa Činčera a Pavla Brázdová.
Já sice nehrála, ale zato jsem měla možnost celému natáčení přihlížet a fotit dle libosti, což jsem si v plné míře opravdu užila. Myslím, že nejen pro mě, ale pro všechny zúčastněné hornopoličáky to byl opravdu nevšední zážitek, na který budeme jistě rádi a dlouho vzpomínat. Nakonec bych chtěla poděkovat Víťovi Váňovi, díky kterému jsme měli možnost se tohoto natáčení zůčastnit.

viz foto z natáčení
viz foto z dalšího setkání
( článek vyšel v Regionálním zpravodaji č. 3/2008 )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama