Je mnoho slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

Říjen 2011


Drakiáda 8.10.2011

11. října 2011 v 9:42 | Miluše Zamazalová |  Akce s fotoaparátem


Oldies Hard Rock Party 19.8.2011

6. října 2011 v 8:52 | Miluše Zamazalová |  Akce s fotoaparátem


Rybářská soutěž o Zlatou udici

6. října 2011 v 8:33 | Miluše Zamazalová |  Akce s fotoaparátem
Málokdo jistě ví o velice pěkném umístění našich mladých rybářů v soutěži o Zlatou udici. První " Okresní kolo " se konalo 7. května, kterého se zúčastnilo pět dětí z Horní Police ( Roudenský Standa, Roudenský Antonín, Pincová Barborka, Ehrlich Lukáš, Kurjak Jakub )a dvě děti ze Stružnice ( Vrána Aleš a Chocholoušová Markéta ).
Děti soutěžili v testech znalostí, v lovu ryb udicí a rybolovné technice. Lov ryb se konal v Dubici, ostatní v České Lípě na hřišti Pod Holým vrchem. Naše mládež se v této soutěži velice dobře umístila : na 1. místě Roudenský A., na 2. místě Roudenský S., na 3. místě Kurjak J., na 4. místě Vrána A. a na 8. Ehrlich L. Dívky měly také dobré umístění : 2. místo obsadila Chocholoušová M. a Pincová B. obsadila 4. místo.
První čtyři z tohoto okresního kola postoupili na " Územní kolo Zlaté udice ", které se konalo v Kostomlatech pod Milešovkou, probíhající ve dnech 20. - 25. května. S našimi rybáři do tohoto kola jela jedna žákyně Martina Krpešová ze Stráže pod Ralskem, která se umístila na 1. místě v tamnějším kole a Lukáš Ančic z České Lípy, taktéž s umístěním na prvním místě.
V pátek 20.5. proběhla soutěž znalostní techniky, v sobotu lov ryb udicí a v neděli rybolovná technika. V lovu ryb udicí se umístil na 1. místě Roudenský Antonín, druhé místo obsadil Kurjak Jakub. V tomto kole se ale již také soutěžilo o celkové umístění celého družstva, kde se naši mladí rybáři umístili na 2. místě.

Fotografie dodala Antonie Roudenská
A poté následovalo " Republikové kolo Zlaté udice ", které se konalo ve dnech 24. - 26. června v Bílině. Zde se již reprezentovali celé kraje, za Severní Čechy se zúčastnil náš jediný rybář Roudenský Standa, spolu s mládeží z Mostu a Bíliny. Dohromady soutěžilo osm krajů a družstvo Severních Čech se umístilo na velice pěkném druhém místě. A náš Standa Roudenský, tak ten si jako jednotlivec odnesl páté místo.

Článek + foto vyšlo ve Zpravodaji číslo 3/2011.